Dritan potpredsjednik i ministar odbrane * ANB godinama nezakonito uzimao lične podatke građana * Posao od 400 hiljada firmi povezanoj sa Šarićima * Medenica i Stanković uzurpirali funkcije * Bundeva blagodet za pluća, prostatu, reumu, giht... * U oktobru korona odnijela 132 života * Cilj nam je uvijek isti
  Izdanje: 06-11-2020

Zoran Vujičić, NVO Građanska alijansa:
– Nije dobra praksa, uvedena na mala vrata, da penzionisani „provjereni” kadrovi pokrivaju ključna mjesta ili menadžerske pozicije.

Dolazi Muž kući i sa vrata pita ženu:
- Draga, šta ima za ručak?
- Ništa - odgovara žena.
- Kako ništa? I juče je bilo ništa!
- Pa kuvala sam za dva dana.

​Dođe žena sa posla i dere se na muža:
– Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto".
– Zašto ne prvo?, upita muž.
– Zato što si nesposoban!

Sport - datum: 2020-11-05 ISKRA NA STADIONU "BRAĆE VELAŠEVIĆ" NADIGRALA SUTJESKU
Načeo Nikšićane: Balša Boričić - Foto: DAN Efikasni Danilovgrađani
Fudbaleri Iskre stigli su do četvrte pobjede ove sezone. Danilovgrađani su protiv vicešampiona Crne Gore, ekipe Sutjeske, odigrali odličan meč, slavili sa ubjedljivih 3:0 i pokazali da polako izlaze iz krize. S druge strane, Sutjeska je još jednom razočarala, a ovaj novi neuspjeh svakako treba da zabrine sve u taboru Nikšićana.

-Odigrali smo kvalitetnu utakmicu protiv kvalitetnog protivnika i zasluženo slavili. Pobjeda je čista kao suza i posebno mi je drago što smo od prvog do posljednjeg minuta sproveli onu taktiku koja donosi uspjeh. Nećemo stati na ovome, naprotiv, već u nedjelju čeka nas veliki izazov protiv Podgorice, pa ćemo nastojati da održimo kontinuitet dobre igre i pozitivnih rezultata – rekao je Srđan Nikić, pomoćni trener Iskre.

Tim Aleksandra Nedovića je utakmicu otvorio odlično i već u 5. minutu poveo. Iskusni Bogdan Milić je uposlio Balšu Boričića na lijevoj strani. Krilni napadač Iskre napravio je korak-dva naprijed i pogodio suprotni ugao gola Vladana Giljena. Samo četiri minuta kasnije, domaćin je mogao duplirati prednost. Đorđe Šaletić je bio u prilici, ali je neko iz zadnje linije gostujućeg tima spriječio siguran pogodak. Krenuli su gosti nakon toga nešto angažovanije, a prvi je zaprijetio Dragan Grivić. Iskosa sa desne strane snažno je šutirao ka golu Iskre, ali je lopta završila iznad prečke. Nedugo zatim, Adrović je glavom na centaršut Kojaševića gađao okvir gola, ali ni to nije dalo rezultat. U 38. minutu vidjeli smo lijepu akciju Sutjeske. Milutin Osmajić je bio u prodoru, ali nakon njegovog udarca golman Kordić odlično reagovao i loptu izbacio u korner.

Danilovgrađani su prednost duplirali u 64.minutu. Poslije kornera koji je izveo Ivan Vuković, Bogdan Milić je glavom sa pet metara loptu poslao iza leđa golmana Giljena – 2:0. Probali su Nikšićani da se vrate i nakon tog drugog primljenog gola, ponovo je Osmajić bio u centru pažnje i to u 70. minutu. Šutirao je prema golu, ali je u poslednjem trenutku reagovao Nikola Kumburović i otklonio opasnost. Na kraju, i rezervisti Iskre su pokazali da se na njih ozbiljno može i mora računati. Zoran Petrović je primio loptu na lijevoj strani, dao je potom pas ka Bogdanu Mandiću, koji mu je asistirao petom, Uslijedila je lagana egzekucija Petrovića za konačnih 3:0.

-Sve čestitke Iskri na odličnom izdanju. Pokazali su mnogo više od nas, o čemu svjedoči i rezultat. Tu više nema što da se doda osim da se izvuku pouke iz ovog poraza – rekao je Dragan Radojičić, strateg Iskre.

Iskra - Sutjeska 3:0 (1:0)
Stadion: "Braće Velašević". Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Boričić u 5, Milić u 64. i Petrović u 85. minutu. Žuti kartoni: Kumburović (Iskra), Kojašević, Adrović (Sutjeska).

ISKRA: Kordić, Malešević, Drinčić, Kumburović, Đurišić, Kato, Šahman (od 49. Orlandić), Boričić (od 78. Rogošić), Šaletić (od 90+1 Tadić), Vuković (od 78. Mandić), Milić (od 78. Petrović).

SUTJESKA: Giljen, Dubljević (od 39. Janjić), Stijepović (od 59. Vuković), Osmajić, Ćetković (od 70. Bubanja), Grivić, Cicmil (od 70. Marušić), Bulatović, Eraković, Kojašević, Adrović.